Rodzaje reguł graczy w grach piłkarskich

Zasady piłkarza

Zasady dla piłkarzy obejmują zasady dotyczące wysokości bramki, boiska i piłki, zasady dla sędziego dyżurującego oraz szczegóły w tym artykule.

Piłka nożna to od dawna do dziś bardzo popularny sport, z którego korzystają również wszyscy, zarówno dorośli, jak i dzieci.

Kto nie zna Cristiano Ronaldo ani Lionela Messiego? Z pewnością wszyscy wiedzą. Cóż, te dwie osoby to zawodowi piłkarze, którzy są dziś bardzo znani ze względu na ich niezwykłe osiągnięcia w świecie piłki nożnej.

Popularność piłki nożnej nie dotyczy tylko graczy, są w niej zasady gry, które upiększają futbol.

Być może znamy już niektóre zasady piłki nożnej, takie jak wielkość boiska, bramki, liczba graczy, warunki spalonego i wiele innych. FIFA tworzy regulamin piłkarzy, aby mieć nadzieję, że będzie on znany zarówno graczom, jak i widzom.

Jakie są więc zasady dla piłkarzy stworzonych przez FIFA? Spójrzmy na następujące wyjaśnienie.

1. Cel

zasady piłkarza

Bramka w meczu piłki nożnej ma wysokość 2,44 metra i szerokość 7,32 metra.

2. Boisko do piłki nożnej

Według FIFA wielkość boiska piłkarskiego do meczów międzynarodowych tj.

3. Piłka

Piłka ma okrągły kształt, waży około 396-453 gramów i ma obwód około 68-71 cm.

4. Zasady gry

Przed rozpoczęciem meczu gracze muszą uścisnąć sobie rękę z przeciwnikiem.

Następnie sędzia rzuca metalową monetę, w której każdy kapitan drużyny wybiera jedną stronę monety. Wybór strony monety, na której kapitan może wybrać piłkę startową lub bramkę.

5. Liczba graczy

Liczba zawodników każdej drużyny w meczu piłki nożnej, czyli 11 graczy.

Jeśli liczba graczy jest mniejsza niż 7 lub 4 graczy, zostanie pokazana czerwona kartka, wtedy drużyna przegrywa mecz

Przeczytaj także: Zrozumienie i charakterystyka ideologii komunistycznej + przykłady

6. Kapitan drużyny

Każda drużyna ma kapitana, który jest odpowiedzialny za omawianie z sędzią problemów w meczu.

7. Zasady noszenia akcesoriów

W meczach gracze mogą nosić akcesoria takie jak

• Golf

Użyta koszulka nie może być taka sama w obu drużynach, zarówno pod względem koloru, jak i wzoru. Każda drużyna ma co najmniej dwie koszulki, a mianowicie koszulkę domu (mecz u siebie) i koszulkę gości (mecz wyjazdowy).

• Skarpety i pokłady piłkarskie

W meczach piłki nożnej gracze są zobowiązani do noszenia skarpet i desek. Stosowanie tych akcesoriów ma na celu ochronę goleni i zmniejszenie ryzyka kontuzji.

• Rękawiczki

Specjalne rękawice bramkarzy przydają się do ochrony dłoni przed mocnymi kopnięciami i ułatwiają złapanie piłki. Poza tym inni gracze mogą ją nosić również w zimnym lub zaśnieżonym miejscu.

• nakrycie głowy

Nakrycia głowy są używane specjalnie dla graczy, którzy doznali urazów głowy.

8. Sędzia

Sędzia jest odpowiedzialny za kierowanie przebiegiem meczu i podejmowanie decyzji, gdy zawodnik popełnia faul. Cóż, przy wykonywaniu swoich obowiązków sędzia jest wspomagany przez 2 sędziów pomocniczych na boisku.

9. Asystent sędziego

Sędzia asystent jest często określany jako sędzia liniowy. Sędzia liniowy jest odpowiedzialny za pomoc sędziemu głównemu w podejmowaniu decyzji dotyczących spalonego poprzez podniesienie flagi, a także nadzorowanie wykonywania rzutów z autu i rzutów rożnych.

10. Zasady dotyczące czasu gry w piłkę nożną

Pełny mecz piłki nożnej trwa 90 minut i jest podzielony na dwie połowy. Każda runda trwa 45 minut. Po zakończeniu pierwszej połowy gracze otrzymują 15-minutową przerwę.

Jeśli potrzebny jest zwycięzca, a czas meczu wynosi 90 minut, zostanie przeprowadzona dodatkowa runda 2 x 15 minut. Gdy wynik jest nadal taki sam i nie ma zwycięzcy, zostanie przeprowadzona seria rzutów karnych.

11. Zasady rozpoczęcia gry

Rozpoczęcie następuje na początku meczu. A więc pewne zasady przy rozpoczynaniu meczu, na przykład przy rozpoczęciu meczu, po bramce, rozpoczęciu drugiej połowy i rozpoczęciu dogrywki.

12. Zasady gola

Bramka zostaje zdobyta, gdy piłka całkowicie przekroczy linię bramkową, a żaden z zawodników nie znajduje się na pozycji faulowanej lub spalonej.

13. Zasady spalonego i na miejscu

Spalony ma miejsce, gdy zawodnik podaje piłkę do innego gracza w obronie przeciwnika, ale gracz znajduje się przed obrońcą przeciwnika. Asystent sędziego podniesie flagę, jeśli jest spalony, teraz przeciwna strona spalonego jest na pozycji spalonej.

Przeczytaj również: Wskazówki dotyczące sztuczek, aby przejść wybór testu gazety (użyj tej metody)

14. Zasady gry w piłkę

Kiedy piłka wyjdzie na bok, będzie to rzut na auta, jeśli piłka wyjdzie obok bramki, zostanie wykonany rzut rożny lub bramka od bramki.

Gdy zawodnik jest kontuzjowany, sędzia poleci mu wyrzucić piłkę poza boisko.

15. Wrzuć

Kiedy piłka jest poza boiskiem, jedna z drużyn wprowadza lub rzuca piłkę.

Drużyna wprowadzająca piłkę to ta, która nie wyrzuciła piłki. Podczas rzucania piłki należy używać obu rąk, trzymając piłkę nad głową. Ponadto zawodnikom nie wolno podnosić piłki zbyt długo.

16. Kopnięcie od bramki

Rzut od bramki jest wykonywany, gdy piłka przekroczy linię obok bramki wyrządzonej przez przeciwnika.

Kopnięcie to może wykonać jeden z zawodników, czy to bramkarz, czy kolega z drużyny, pod warunkiem, że nie przekroczy on pola linii bramkarza.

17. Rzut rożny (rzut rożny)

Rzut rożny wykonuje się, gdy piłka przekroczy linię obok bramki wyrządzonej przez samego gracza. Rzut rożny wykonuje przeciwnik znajdujący się w polu rożnym.

18. Zastąpienie

W meczu piłki nożnej zmiany mogą być dokonywane tylko dla 3 graczy.

19. Zasady naruszenia

Gdy dochodzi do poważnych przewinień, takich jak ciężki wślizg, piłka ręczna, ciągnięcie za koszulkę przeciwnika, przeszkadzanie w ruchu i tak dalej. Sędzia ma prawo wydać dwie kartki, a mianowicie czerwoną i żółtą kartkę.

Zawodnikowi, który popełnia poważny faul otrzymuje czerwoną kartkę, w wyniku czego zawodnik zostaje wyrzucony z boiska. Podczas gdy żółta kartka jest podawana za surowe ostrzeżenie, jeśli dostaniesz dwie żółte kartki, automatycznie otrzymasz czerwoną kartkę.

20. Zasady rzutów wolnych (rzut wolny)

Rzut wolny jest wykonywany, gdy zawodnik popełnia faul. W przypadku naruszenia przepisów, piłka z rzutu wolnego może zostać kopnięta bezpośrednio do bramki lub może zostać podana do innego zawodnika.

21. Kara

Gracze, którzy popełnią faul w polu bramkowym, zostaną ukarani rzutem karnym. Naruszenia te obejmują odbiór, piłkę ręczną i kilka innych wykroczeń popełnionych na polu karnym. Jeden z graczy zostanie wyznaczony do wykonania tej kary

To jest wyjaśnienie różnych zasad w grach piłkarskich. Może być użyteczne!